piątek, 6 grudnia 2013

Żadna z nas nie jest cycborgiem.

Waleria lat niespełna 90 często przepychała się w ogonku. Niby stała z nami po świeży chleb, który mieli lada moment przywieźć – zresztą w naszym kraju wszystko dzieje się lada moment. Autostrady powstaną lada moment, książkę w bibliotece ktoś odda lada moment, napastnik piłkarskiej drużyny narodowej lada moment strzeli bramkę. – ale Walerka, mimo że wyczuwała chwilę dostawy wypieczonych bułek, to z powodu wrodzonej niecierpliwości oraz zespołu ADHD rwała kolejkę, pchając babki stojące przed nią. Najbardziej bolało to Ziutę, która wnerwiona wrzeszczała: „Walera, odwal, cholera, się z tymi sutkami! Czy ja jestem fakirką?!” Ale Walerka nie zważała na krzyki, tylko szturchała Ziutkę oraz inne Ziutki. Pchała zawsze mocno, choć w kolejce szły słuchy, że z wiekiem spadnie jej jędrność biustu i przestanie być kolejkowym brutalem.

Niestety, Walerka lat niespełna 90 założyła sobie internet. Z różnych dziwnych stron zrozumiała, że nawet z jej metryką może mieć solidny zderzak, który w odpowiednio skostruowanych biustonoszach będzie się hartować jak stal lub ogórki konserwowe.
Dziś Walerka wzięła mnie na widelec. Znaczy na dwa sutki.

- Kochana – rozpoczęłam z wyrzutem. – Rozumiem, że sprężyny w materacu cały czas trzymają fason, ale przyznam, że nieco obawiam się twoich Schwarzeneggerów.
- Całe życie byłam ekspansywna...
- Może pora odpocząć? – spytałam.
- Nie chce mi się.
- Czyli chce ci się chcieć?
- Wiesz, Adela, jaka jestem ślepa po ciemku. Wczoraj wieczorem weszłam przypadkiem na znak drogowy.
- Stop?
- Nie, to było tylko podporządkowanie. I kiedy poczułam ten zimny drąg między piersiami...
- Ale ja jestem ciepła!
- Jesteś lesbijką?
- Nie. Po prostu nie stoję przy drodze.
- Zatem kiedy poczułam ten zimny drąg, to moje piersi się rozrzewniły.
- Uczuciowa jesteś.
- Emocje mam większe niż obwód biustu – wyznała Walerka.
- To niewyobrażalne!
- A jednak.

I wtedy zrozumiałam, że żadna z nas nie jest cycborgiem. Nawet Walerka, która przecież tak lubi się rozpychać. Niestety, w życiu zwykle trafiamy nie na te znaki drogowe, co trzeba.
No cóż, jakie prawo taka jazda.

2 komentarze:

  1. Nominowałam Panią do nagrody Liebster Blog Award. Pytania ode mnie na stronie http://zprzymrozeniemoka.bloog.pl/id,339185043,title,Liebster-Blog-Award-,index.html/. Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękuję bardzo. To dla mnie duży honor. :)

      Usuń