czwartek, 24 lutego 2011

Moje bushido.

Samurajką zostałam po obejrzeniu pilota serialu „Shogun” z przystojnym Ryśkiem Chamberlainem, który w cywilu okazał się być gejem. To jednak najmniej istotne. Po emisji drugiego odcinka wzięłam nóż do mięsa i przerobiłam go na miecz samurajski. Potem przestałam oddawać gazety na makulaturę, by zrobić przepierzenia w mieszkaniu z papieru. I właśnie w ten sposób dostałam alergii na kurz. Przez Gazetę Poznańską, Głos Wielkoposki, popołudniowy Express Poznański oraz ogólnopolską Trybunę Ludu.

Od tego czasu kicham, ale nie na kodeks honorowy, który ukształtował się nie po lekturze świętych pism bohaterów Watykanu, lecz obejrzeniu serialu o szlachetnych Aborygenach spod dzikiej wiśni. Widok zaśnieżonych wulkanów w tle krwawych samurajskich dziejów wpłynął na mnie decydująco. Chcę się podzielić kręgosłupem moralnym – może znajdą się w Polsce kobiety, które przejmą ode mnie, steranej Adeli lat 73, ową witaminę D, która utrzymuje człowieczy pion.

Bushido Adeli

1. Samurajka sama ze zapewnia raj, dlatego trzeba naraić sobie odpowiedniego Shoguna.
2. Bądź honorowa, dlatego nie bierz udziału w wojnie pozycyjnej. Nie można jeść i srać w tym samym okopie. Zdobywaj zamek w błyskawicznym natarciu. No chyba, że są to bermudy, one zamka nie posiadają.
3. Szanuj Shoguna swego, zwłaszcza podczas świąt państwowych.
4. Dbaj o ostrze. Miecz po wyjęciu z pochwy musi lśnić od pielęgnacyjnego tarcia.
5. Nie zabijaj gderaniem dla przyjemności, ale z codziennego obowiązku.
6. Nie ruszaj chłopa Shoguna bezkarnie, chyba że za miskę ryżu.
7. Nie przywłaszczaj sobie zasług, odkryj swoje walory, bądź jak naga prawda.
8. Samurajka plotkę dusi w trzewiach, przez co fałsz ma w tyle. W wyniku metabolicznego procesu w samurajce zostaje tylko prawda.
9. Nie pożądaj chłopa innej samurajki, bo chabeta oderwana od pańszczyzny tylko wierzga, przez co będziesz musiała smagać bydlę batem.
10. Żadnej rzyci, która jego jest. Bądź hetero.

2 komentarze:

  1. to żem siem ustosunkowała do kodeksu jeszcze zanim się narodził....w takiej formie:) raj se zapewniam, zamek jak jest to zdobywam zawsze, szanuję w święta, pocieram też w dbałości, zabijam zawsze z obowiązku,ruszam tylko gdy płaci, nie przywłaszczam zasług, bo nie ma jakich, w trzewiach zawsze mielę i oddzielam ziarno od plew, chabety innych samurajek same za mną łażą, nie muszę ich pożądać, a hetero to jestem tylko oficjalnie(zależy od sytuacji):)
    całuski ciociu:*** jesteś cudowna:****

    OdpowiedzUsuń