czwartek, 17 lipca 2014

Dzielnica nie je.

- W związku ze zeświecczeniem naszego społeczeństwa – odezwała się dziś rano Kunia lat 90, gdy stałyśmy w kolejce przed spożywczym na dole w oczekiwaniu na dostawę świeżego pieczywa – wnioskuję, byśmy dały przykład
- Świeżaki polskie przed 40-tką się odkatolicyzowały – zdiagnozowała społeczną sytuację Malwina lat 92.
- Niech ich psia jucha! – fuknęła Elwira lat 77. – Nędzne pachołki internacjonalistycznego ateizmu!
- Wróćmy do domów – zaproponowała Kunia.
- Już mam dość sprzątania – pożaliła się Gertruda lat 59. – Zlitujcie się, tylko nie do domu!
- Co masz na myśli, Kunia? – spytałam.
- Nie jedzmy. Dziś musimy narzucić sobie ścisły post. Nie po to w piątek Chrystus nie żył, byśmy my się opychały jak na stypie!
- Boże rany! – przestraszyła się Wiesia lat 81.
- Ale nie jedząc w domu, nie damy przykładu. Nikt z młodych nie zauważy, że nie jemy. Że pościmy. Że jesteśmy wytrwałe.
- Myślisz, Adela, że powinniśmy nie jeść poza domem? – dociekała Malwina, odwijając z celofanu lizaka w kształcie serduszka.
- Gdy jesz w Wielki Piątek – zauważyła Kunia – to nie masz potem apetytu na Wielką Sobotę, Wielką Niedzielę i Wielki Poniedziałek.
- Nigdy nie lubiłam Śmigusa Dyngusa – wyznała Krycha lat 65. - Ale właściwie dlaczego w lipcu rozmawiamy o świętach wielkanocnych?
- Gdzie się nie je? – zainteresowała się Elwira. – Czy istnieje miejsce na Wildzie, gdzie ludzie nie jedzą? Bo nie na poczcie. Nawet tam widziałam, jak jeden z drugim opychali się hot-dogami.
- Bukmacher – szepnęła Kunia, którą w tej chwili musiał dotknąć paluchem osobisty anioł stróż.
- Właśnie, przenieśmy kolejkę przed punkt zakładów bukmacherskich – zakomenderowałam.

Dziewczynom spodobał się pomysł, więc żadna nie odłączyła się. Oddalałyśmy się gęsiego od sklepu, gdy ze sklepu wyskoczył jego właściciel Mietek lat 48. Rozdziawił szeroko buzię, ale krzywda mu się nie stała, bo kierowcę z furgonem chleba odprawił z kwitkiem.
A my ustawiłyśmy się przed miejscem, gdzie się nie je. I dawałyśmy przykład. I wielu się do nas przyłączyło. I choć w kiszkach nam grało, to w duszach śpiewało również. Z tymże weselej.

To tyle ode mnie w sprawach głodówek leczniczych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz